Opinie o Nas

GU4

Przepraszamy za niedogodności.
Wyszukaj ponownie

GU4 LED

 
Żarówki GU4 to modele niskonapięciowe, wyposażone w charakterystyczny trzonek sztyftowy (podobnie jak żarówki G4). Żarówki ze strumieniem świetlnym kierowanym w dół wykorzystywane są m.in. lampach stołowych, podłogowych, kinkietach i lampach wiszących. Co więcej, wyróżnia je średnica 35 mm oraz rozstaw nóżek 4 mm. W przeciwieństwie do żarówki G4 średnica pinu wynosi tu Ø 0,95 do 1,05 mm.
 
W naszym sklepie internetowym Kupujledy.pl przygotowaliśmy duży wybór żarówek GU4 mocowanych w gnieździe na wcisk, oferowanych przez markę LEDVANCE. Żarówki dostępne są w dwóch wariantach temperatury barwowej – 2700K oraz 4000K. Wyróżnia je także współczynnik oddawania barw na poziomie 80 i 90, co świadczy o wysokim stopniu oddawania barw, przez co przedmioty wyglądają naturalniej.
 

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu żarówek GU4 LED?

 
Zanim kupimy żarówkę GU4 LED, powinniśmy sprawdzić jej napięcie znamionowe, ponieważ występują one w dwóch wariantach – na 12V oraz 230V. Warto mieć na uwadze pomieszczenie, w którym chcemy je wykorzystywać. W przypadku salonu lub sypialni dobrym rozwiązaniem będzie zakup żarówki GU4 w wersji ściemnianej, dzięki czemu będziemy mogli kontrolować jej jasność przy pomocy specjalnego ściemniacza LED.
 
Kolejną kwestią, o której należy pamiętać, jest fakt, że żarówka GU4 MR11 jest niskonapięciowym halogenem, dlatego też wymaga zastosowania transformatora, który przekształca napięcie sieciowe 230V na niskie napięcie. Dzięki temu będziemy mogli je umieszczać w oprawach oświetleniowych we wnętrzach mieszkalnych i biurowych.
 

Co znaczy określenie „MR11” przy żarówkach GU4?

 
Skrót „MR” (ang. multifaced reflector) stosowany w żarówce GU4 LED M11 oznacza, że mamy do czynienia z reflektorem wielkopłaszczyznowym, natomiast dodana do niego liczba „11” wskazuje wielkość reflektora, czyli jedenaście ósmych cala. W przeliczeniu wartość ta daje nam wielkość 35 mm. Informacja przekazywana jest w calach, ponieważ wymiar MR11 jest znormalizowany według najnowszych standardów American National Standards Institute.