Opinie o Nas

Liniowe

Zasilacz Liniowy - Zasilacz Do Oświetlania Led

 
Prawidłowa praca całego systemu oświetlenia LED zależna jest w dużej mierze od odpowiedniego zasilacza do oświetlenia LED. To, jaki zasilacz będzie zastosowany w instalacji, wpływa również na jej trwałość, niezawodność oraz jakość światła wydzielanego przez oświetlenie. Obecnie na rynku znajdziemy dwa rodzaje zasilaczy LED: zasilacz liniowy (inaczej nazywany tradycyjnym), jak również zasilacz impulsowy (nazywany też przetwornicą).
 
Zasilacz liniowy bazuje na tradycyjnym transformatorze oraz liniowej stabilizacji napięcia (lub prądu), do czego wykorzystuje się tranzystor. Urządzenie zmienia swój stopień przewodzenia, dzięki czemu parametry wyjściowe są odpowiednio regulowane. W przypadku przetwornic mamy do czynienia z cyfrowym układem przełączającym napięcie z wysoką częstotliwością, a także kontrolującym średnie wartości napięcia przy użyciu modulacji PWM.
 

Najlepsze liniowe zasilacze do oświetlenia LED firmy Osram

 
W naszej ofercie można znaleźć duży wybór niezwykle wydajnych zasilaczy liniowych LED producenta OSRAM. Modele te świetnie łączą w sobie wszechstronne zastosowanie, wieloletnią trwałość oraz znakomitą jakość oświetlenia. Oferujemy m.in. zasilacze do oświetlenia LED OT FIT IND L o mocy na poziomie 100 oraz 150 W, które można stosować z modułem PrevaLED Linear 4. Charakteryzuje je m.in. rozszerzony zakres temperatury pracy oraz możliwość instalacji w oświetleniu awaryjnym.
 
Proponujemy także zasilacze liniowe LED OT DALI IND L, które umożliwiają odczyt danych związanych z parametrami pracy, w tym m.in. zużyciem energii, poziomem temperatury oraz napięciem zasilającym. Uzyskane w ten sposób informacje możemy wykorzystać m.in. do zabezpieczenia układów oświetlenia LED przed przegrzaniem lub uszkodzeniem.
 

Jak dobierać zasilacz do oświetlenia LED?

 
Obecnie na rynku znajdziemy różnego rodzaju zasilacze LED, w tym m.in. zasilacze wtyczkowe, hermetyczne, meblowe, modułowe, jak również dostosowane do montażu w puszcze. Na wybór konkretnego modelu wpływa głównie miejsce, w jakim ma zostać zainstalowany, a także możliwości jego ukrycia w całej konstrukcji.