Opinie o Nas

Awaryjne

Oświetlenie awaryjne i ewakuacyjne do budynków publicznych

 
Odpowiednio dobrane oświetlenie awaryjne oraz oświetlenie ewakuacyjne jest niezbędne w każdym obiekcie usługowym lub przemysłowym, w którym chcemy nie tylko oświetlać przestrzeń, ale także dbać o bezpieczeństwo przebywających w nim osób. Lampy awaryjne to w dzisiejszych czasach wymagany standard wszędzie tam, gdzie równocześnie może znajdować się ponad 200 osób, m.in. w biurowcach, centrach handlowych, fabrykach i wielu innych miejscach.
 
W naszej ofercie przygotowaliśmy szeroki wybór opraw awaryjnych, piktogramów do opraw, plafonier LED oraz opraw ewakuacyjnych, które mają na celu usprawnić ewakuację z budynku w przypadku awarii. Swoje zastosowanie znajdują przede wszystkim w pomieszczeniach socjalnych, na korytarzach oraz na klatkach schodowych.
 

Oświetlenie awaryjne – o czym należy pamiętać?

 
Oprawy oświetlenia awaryjnego powinny znaleźć się w każdym obiekcie, w którym brak zasilania może stanowić niebezpieczeństwo dla zdrowia lub życia osób, które się w nim znajdują. Należy zatem zadbać o odpowiednie rozmieszczenie oświetlenia, by ułatwić wyjście się z budynku bez względu na panujące w nim warunki.
 
Kolejnym ważnym aspektem jest zwrócenie uwagi na jakość wybieranych lamp awaryjnych i sprawdzenie, czy są zgodne z obowiązującymi normami bezpieczeństwa, a także czy posiadają certyfikat CNBOP. Warto także pamiętać o tym, by do systemu oświetlenia awaryjnego dobrać także zasilacz awaryjny, który stosuje się bezpośrednio przy oprawach awaryjnych.
 

Gdzie należy stosować oświetlenie ewakuacyjne?

 
Montaż oświetlenia ewakuacyjnego wymagany jest w niemal każdym obiekcie publicznym. Zgodnie z obowiązującymi zaleceniami lampy awaryjne muszą być stosowane w kinach, teatrach, na salach sportowych i konferencyjnych, na drogach ewakuacyjnych oświetlanych sztucznym światłem, a także w magazynach i halach produkcyjnych. Warto o nich pamiętać także na drogach ewakuacyjnych w miejscach zamieszkania zbiorowego, czyli np. w blokach mieszkalnych.