Opinie o Nas

G13

Żarówka G13

 
Żarówka G13 to nowoczesny zamiennik tradycyjnej świetlówki T8, której wnętrze wypełnione jest gazem szlachetnym oraz śladową ilością rtęci. Z uwagi na proces wyładowania gazowego, podczas którego powstaje światło w żarówce G13, jest ona popularnie nazywana także lampą wyładowczą. Dzięki technologii LED otrzymujemy żarówkę oferującą niskie zużycie energii elektrycznej, brak efektu migotania oraz wysoką żywotność (nawet do 30 000 godzin).
 
W naszej ofercie przygotowaliśmy duży wybór żarówek G13 firmy OSRAM i OXYLED, zróżnicowanych z uwagi na wymiary oraz emitowany strumień świetlny. Nasze produkty wyróżnia wysoki poziom wydajności energetycznej, a także długi czas eksploatacji. W przypadku żarówki G13 standardowy pobór mocy wynosi od 15 W do 58 W. Co ważne, średnica jej rurki wynosi 8/8 cala (26 mm), natomiast trzonek posiada rozstaw pinów 13 mm.
 

W jakich przestrzeniach sprawdzi się żarówka G13?

 
Pierwsze świetlówki G13 charakteryzował bardzo wysoki poziom temperatury barwowej, w związku z czym ich zimne światło stosowane było przede wszystkim w garażach, piwnicach i innych przestrzeniach użytkowych. Obecnie, kiedy w żarówkach G13 pojawiają się cieplejsze barwy światła, wykorzystuje się je m.in. jako oświetlenie luster, źródło światła w lampach sufitowych lub w niektórych lampach zewnętrznych.
 
Wybierając świetlówkę T8G13, warto zwrócić uwagę na jej długość, a następnie kierować się informacjami podanymi na lampie, do której potrzebujemy oświetlenia. Przed zakupem żarówki G13 należy pamiętać o sprawdzeniu, jaka jasność (w lumenach) i temperatura światła (w kelwinach) będzie nam potrzebna.
 

Czym się różni żarówka G13 od G5?

 
Oprawy świetlówkowe bazują na dwóch rodzajach świetlówek z różnymi trzonkami: G5 (T5) oraz G13 (T8). Żarówka G5 o średnicy 16 mm współpracuje z elektronicznymi układami zapłonowymi, natomiast żarówka G13 to model o średnicy 26 mm, kompatybilny z magnetycznymi i elektronicznymi układami zapłonowymi. Obie żarówki różnią się także długością, mocą elektryczną, poziomem strumienia świetlnego oraz barwą światła.