Opinie o Nas

Szynoprzewody

Szynoprzewody – nowoczesne oświetlenie dla miłośników niebanalnych instalacji sufitowych

 
Szynoprzewody to oświetlenie znane od lat, jednak w miarę upływu czasu nieco zmienia się jego zastosowanie. Cechuje je charakterystyczna konstrukcja w postaci listwy przewodzącej oraz doprowadzającej zasilanie do opraw wewnętrznych na szynoprzewód. Szynoprzewody oświetleniowe to także bogata oferta akcesoriów, które mają za zadanie łączyć szyny w kompletne systemy oświetlenia, m.in. łączniki, zaślepki oraz zasilanie do szynoprzewodu.
 
Oświetlenie szynoprzewodowe cieszy się popularnością przede wszystkim w lokalach usługowych (sklepy, galerie, itd.) lub biurach. Coraz częściej spotykamy je także w domach jako alternatywa dla tradycyjnych lamp sufitowych lub ściennych. Decydując się na tego rodzaju konstrukcję, możemy zaprojektować oryginalne oświetlenie, które posłuży nam jako główne źródło światła lub jako oświetlenie dekoracyjne.
 

Jak montować szynoprzewody oświetleniowe?

 
Na pierwszy rzut oka montaż szynoprzewodów oświetleniowych może wydawać się skomplikowany, jednak tak naprawdę nie powinien przysporzyć nam zbyt wielu problemów. Szynoprzewody zazwyczaj montowane są na suficie lub ścianie. Coraz popularniejszym rozwiązaniem jest także tworzenie systemu lamp szynoprzewodowych dzięki zastosowaniu zawiesi linkowych.
 
Należy pamiętać o ważnej zasadzie, by konstrukcja szynoprzewodowa, którą tworzymy, składała się z akcesoriów dedykowanych do tego samego systemu. Dla przykładu: reflektory trójfazowe możemy montować jedynie na szynoprzewodach 3 fazowych, by uzyskać pożądany efekt. Podobna zasada dotyczy mniejszych systemów.
 

Szynoprzewód 3 fazowy – komu polecamy?

 
Szynoprzewód 3 fazowy to bestseller wśród wszystkich listew oferowanych w naszym sklepie. Dzięki niemu jesteśmy w stanie stworzyć trzy niezależne od siebie obwody elektryczne, co daje nam nieograniczone możliwości instalacyjne i dekoracyjne. Po tego typu rozwiązanie warto sięgnąć w sytuacji, gdy nie chcemy przeprowadzać całkowitej metamorfozy wnętrza, a jedynie zastąpić starą instalację elektryczną nowszą.