Opinie o Nas

Schodowe

Oświetlenie schodowe LED - sprytny sposób na oświetlenie schodów

 
Oprawy schodowe to niezbędny element dekoracyjny wszędzie tam, gdzie chcemy oświetlić schody, korytarze oraz ciągi komunikacyjne. Coraz częściej montuje się je także w ścianach w domowych przedpokojach, a także w meblach kuchennych, by zyskać dzięki temu lepsze światło podczas gotowania. Oświetlenie schodowe świetnie sprawdzi się również jako oświetlenie awaryjne, które jak wiadomo, jest niezbędne w niemal każdym lokalu usługowym i budynku mieszkalnym.
 
W ostatnich latach dużą popularnością cieszy się ledowe oświetlenie schodów, w którym wykorzystuje się diody LED. Co zyskujemy dzięki temu rozwiązaniu? Z jednej strony mamy pewność, że chodząc w nocy po mieszkaniu lub wchodząc do piwnicy, możemy czuć się bezpiecznie i nie budzimy tym samym domowników. Drugim atutem są oczywiście kwestie praktyczne – diody LED pobierają bardzo mało energii i pracują znacznie dłużej niż tradycyjne lampy.
 

O czym należy pamiętać, wybierając oświetlenie schodów ledowe?

 
Zanim zdecydujemy się na wybór konkretnego oświetlenia schodowego, warto zwrócić uwagę na kilka zasadniczych kwestii. Pierwszą z nich jest sprawdzenie napięcia oraz klasy szczelności IP oprawy schodowej. Jeśli wybierzemy oprawy z napięciem 10V DC lub 12V DC, musimy pamiętać o zastosowaniu odpowiedniego zasilacza. Jeśli chodzi o klasę szczelności, to tu radzimy wybierać oprawy schodowe o wyższej szczelności, takie jak IP44 lu IP65, by mieć pewność, że możemy stosować je w miejscach narażonych na wilgoć (np. w piwnicy).
 
Ważnym aspektem jest także odpowiednie rozplanowanie oświetlenia w zależności od długości korytarza oraz liczby schodów. Najlepszym rozwiązaniem jest montaż jeszcze w momencie wykończenia pomieszczeń, tak by móc ukryć wszystkie niedoskonałości instalacji.
 

Gdzie warto zamontować oprawy schodowe?

 
W naszym sklepie internetowym można znaleźć nowoczesne oświetlenie schodów ledowe, wykorzystywane przede wszystkim do oświetlenia stopni schodowych. Często spotyka się je także na klatkach schodowych lub w przedpokoju, gdzie pełni funkcję dekoracyjną, a przy tym zapewnia odpowiednią ilość światła w pomieszczeniu.