Opinie o Nas

Panele LED

Panel LED – energooszczędne oświetlenie do dużych przestrzeni

 
Panel LED to ciekawa alternatywa dla klasycznych opraw świetlówkowych, które jeszcze do niedawna zdobiły sufity w naszych wnętrzach. Panel sufitowy LED wyróżnia przede wszystkim doskonała wydajność i energooszczędność nawet do 80% w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań, co pozwala na redukcję wydatków związanych ze zużyciem prądu.
 
Panele LED sufitowe dostępne są w naszym sklepie w różnych kształtach i rozmiarach, tak, by każdy mógł je jak najlepiej dobrać do wystroju swojego wnętrza. Warto zwrócić także uwagę na konstrukcję paneli LED, które świecą całą powierzchnią, a uzyskiwane światło jest neutralne i równomiernie rozkładane. Tego typu rozwiązanie znajduje swoje zastosowanie przede wszystkim w lokalach usługowych, gdzie chcemy dokładnie rozświetlić dużą powierzchnię. Panel LED sufitowy świetnie sprawdzi się zatem m.in. w biurach, sklepach, przestrzeniach hotelowych lub gastronomicznych.
 

Panel LED sufitowy – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

 
Na rynku znajdziemy szeroki wybór paneli LED, które różnią się nie tylko wyglądem, ale także parametrami technicznymi. Zanim zdecydujemy się na konkretny model, warto przyglądnąć się trzem ważnym aspektom. Pierwszy z nich to skuteczność świetlna, w której bierzemy pod uwagę ilość energii pobieranej przez panel LED w stosunku do mocy strumienia świetlnego. Wybierając panel o skuteczności świetlnej na poziomie około 100 lm/W, mamy pewność, że lepiej oświetli daną powierzchnię.
 
Drugim czynnikiem jest trwałość panelu LED sufitowego i odpowiedni dobór materiału, który odpowiada za rozproszenie światła. Tutaj proponujemy wybór paneli ze szkła akrylowego (PMMA) lub szyby plexiglass. Na koniec warto zwrócić uwagę na poziom współczynnika olśnienia (UGR), który powinien wynosić mniej niż 19 jednostek, by nie powodować dyskomfortu dla oczu.
 

Panele LED sufitowe – jaki rozmiar wybrać?

 
Najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem jest wybór panelu LED w rozmiarze 60x60 cm, co doskonale sprawdza się podczas montażu m.in. w sufitach powieszanych. W naszej ofercie przygotowaliśmy najlepsze panele sufitowe ze zintegrowanym światłem LED, produkowane przez takie marki jak OXYLED, czy też Sylvania.