Opinie o Nas

24V

Zasilacz Led 24V

 
Zasilacz LED 24V przeznaczony jest do zasilania instalacji bazujących na energooszczędnym oświetleniu LED. Doskonale sprawdza się przede wszystkim w instalacjach z taśmami LED oraz lampami ogrodowymi, wymagających prądu o stałym napięciu na poziomie 24V. W naszej ofercie przygotowaliśmy wysokiej jakości zasilacze LED 24V takich producentów jak Osram oraz Ledvance.
 
Zasilacze LED 24V to gwarancja wieloletniej niezawodności i bezpieczeństwa ich użytkowania, za co odpowiadają liczne zabezpieczenia. Wśród nich znajdziemy m.in. zabezpieczenia nadnapięciowe i nadprądowe (inaczej określane przeciążeniowymi), a także zabezpieczenia zwarciowe i temperaturowe. Nasze zasilacze spełniają wszystkie normy bezpieczeństwa określone przez międzynarodowe standardy.
 

Jak wybrać zasilacz LED 24V?

 
Przed podjęciem decyzji o wyborze zasilacza LED 24V należy zwrócić uwagę przede wszystkim na miejsce, w którym ma zostać zamontowany. Jeżeli planujemy instalację zasilacza wewnątrz budynku, wówczas nie musi być on wyposażony w dodatkowe zabezpieczenia związane ze szczelnością. W takim przypadku warto sięgać po zasilacze modułowe. Do użytku zewnętrznego wykorzystywane są m.in. zasilacze hermetyczne IP67, które wyróżnia odporność na pył, kurz oraz wilgoć.
 
Wybierając zasilacz LED 24V, warto pamiętać o zastosowaniu odpowiedniego transformatora w kontekście jego instalacji, a także o odpowiednim zapasie mocy. Zwróćmy uwagę także na moc zasilacza, by móc w ten sposób jak najlepiej dopasować go do naszej instalacji oświetleniowej LED.
 

Najczęściej wybierane zasilacze LED 24V

 
Nasze zasilacze LED 24V dostępne są w kilku wariantach, zróżnicowanych ze względu na wielkość, parametry techniczne oraz zastosowanie. Do wewnętrznych instalacji oświetleniowych stosuje się zasilacze modułowe, natomiast do użytku na zewnątrz warto wykorzystać zasilacz hermetyczny z klasą szczelności IP67. Najmniejszymi ze wszystkich modeli są zasilacze płaskie LED, które można z powodzeniem ukryć w profilu aluminiowym.