Opinie o Nas

Profile aluminiowe

Profil Aluminiowy Led - Profil do Led

 
Profile aluminiowe do LED to produkty, które wykorzystywane są podczas tworzenia oświetlenia LED lub podczas projektowania dekoracji świetlnych z zastosowaniem taśm LED. Profil do LED ma pełnić kilka funkcji – z jednej strony umożliwia wykończenie instalacji oświetleniowej, natomiast z drugiej zabezpiecza taśmy LED przed uszkodzeniem (funkcje wodoodporne). Dzięki tego typu profilom możemy szybko i sprawnie odprowadzać temperaturę wydzielaną przez diody na taśmie LED – stosuje się je wówczas jako radiator.
 
W naszym sklepie internetowym Kupujledy.pl przygotowaliśmy bogaty asortyment profili aluminiowych LED, oferowanych przez markę LUMINES. Profile zróżnicowane są z uwagi na kolor obudowy (większość z nich dostępna jest w standardowych kolorach: biały, srebrny oraz czarny), a także z uwagi na długość profilu (1 metr lub 2 metry).
 

Profil do LED – najpopularniejsze rodzaje

 
Wśród najczęściej wybieranych przez klientów profili do LED znajdziemy m.in. profile LED wpuszczane, które charakteryzuje specyficzna budowa umożliwiająca wpuszczanie ich we wyfrezowany otwór. Tego typu profile sprawdzają się przy montażu od jednej do sześciu taśm ledowych. W zależności od zastosowania wyróżniamy profile LED meblowe wpuszczane (typ B, G, Z), profile architektoniczne, do zawieszenia na sprężynkach montażowych oraz profile wpuszczane do zagipsowania.
 
W narożnikach pomieszczenia doskonale sprawdzi się profil aluminiowy LED kątowy (typ C lub H), a także profil do LED narożny (do wyboru m.in. typ A, D, Y, X). W sytuacji, gdy chcemy zainstalować kilka taśm LED równocześnie, warto wykorzystać profil aluminiowy do LED szeroki (m.in. profil Talia, Dileda, Dopio lub Sileda). Ze względu na ciekawą konstrukcję proponujemy również profile sufitowe, m.in. profil IPA12, IPA16, Conva lub Logi.
 

Profile aluminiowe do LED – jak wybrać akcesoria dodatkowe?

 
Wybierając profil aluminiowy LED, warto zwrócić uwagę na akcesoria dodatkowe, z których możemy skorzystać. Wśród nich polecamy m.in. klosze do profili aluminiowych, zaślepki lub uchwyty do profili LED, jak również profile aluminiowe montażowe i zawiesia stalowe.