Opinie o Nas
Cena
2,00 zł - 10 228,00 zł
Funkcja ściemniania

Żarówki LED

Energooszczędne żarówki LED do domu i biura

 
Żarówki LED coraz częściej pojawiają się w naszych domach, biurach i lokalach usługowych. Charakteryzuje je przede wszystkim znakomita energooszczędność i świetna wydajność, dzięki czemu służyć nam będą przez wiele lat, znacznie dłużej niż tradycyjne żarówki. Żarówki LED zużywają do 90% mniej energii w porównaniu do żarówek tradycyjnych i do 60% mniej w stosunku do lamp halogenowych.
 
W sklepie internetowym Kupujledy.pl przygotowaliśmy bogatą ofertę żarówek LED, które przystosowane są do instalacji 12V, 24V, jak również najpopularniejszych instalacji 230V. Oferujemy żarówki LED produkowane wyłącznie przez znane i cenione marki, takie jak m.in. Ledvance, Osram, Oxyled oraz Philips.
 

Jakie żarówki LED dostępne są na rynku?

 
Energooszczędne żarówki LED charakteryzuje zróżnicowany kształt (m.in. kula, świeczka, kapsułka, spirala, rurka), jak również trzonek w kilku rozmiarach, na którym osadza się żarówkę. Wśród najpopularniejszych modeli znajdziemy przede wszystkim żarówki LED E27 z dużym gwintem, a także żarówki E14 z małym gwintem, które swoje zastosowanie znajdują m.in. w żyrandolach oraz lampach sufitowych.
 
Kolejnym rodzajem są żarówki LED z trzonkiem G9, uważane za jedną z najlepszych alternatyw dla tradycyjnych żarówek, jak również żarówki LED do halogenów (GU10, GU4 oraz GU5.3). Proponujemy także różnego rodzaju żarówki ozdobne, takie jak taśmy LED i filamenty ze specjalnym rodzajem diody, a także żarówki z trzonkiem G9, G4, G13 i G53.
 

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru żarówki LED?

 
Jedną z najważniejszych kwestii podczas wyboru żarówki LED jest barwa światła, począwszy od światła dziennego białego (powyżej 5 300 kelwinów), poprzez neutralne (od 3 300 – 5 300 kelwinów), aż po światło ciepłe (poniżej 3 300 kelwinów). Kolejnym aspektem jest kąt świecenia, który warto dobierać w zależności od naszych upodobań. Zanim kupimy żarówkę LED, musimy sprawdzić także sposób jej mocowania odnoszący się do rodzaju gwintu, a także żywotność podawaną w godzinach.