Opinie o Nas

GU5.3

Żarówki LED GU5.3

 
Żarówki GU5.3 to energooszczędny zamiennik dla tradycyjnego, niskonapięciowego reflektora halogenowego o mocy 43W. Tego typu źródła światła z rozstawem nóżek trzonka na poziomie 5,3 mm polecane są przede wszystkim do opraw oświetleniowych punktowych oraz do oświetlenia sufitu podwieszanego. Potocznie żarówki te nazywa się halogenowymi, które kierują strumień świetlny w dół.
 
W naszym sklepie internetowym Kupujledy.pl oferujemy żarówki LED GU5.3 z linii Parathom Pro od znanego producenta LEDVANCE. Wszystkie żarówki przeznaczone są do montażu w oprawach niezintegrowanych na żarówkę LED. Wyróżnia je zróżnicowany poziom temperatury barwowej, od 2700-4000K, dzięki czemu doskonale sprawdzą się w każdym pomieszczeniu.
 

Dlaczego warto wybierać żarówki LED GU5.3?

 
Żarówki LED-owe GU5.3 charakteryzuje niezwykła energooszczędność i podwyższona żywotność sięgająca nawet 25 000h (przy ciągłej pracy żarówki). Zastosowano w nich uniwersalny trzonek, który jest typowy dla żarówek niskonapięciowych, pracujących w napięciu 12V. Dzięki temu możemy je stosować w różnych oprawach oświetleniowych, począwszy od klasycznych opraw sufitowych, poprzez oczkowe oprawy kuchenne, aż po punktowe oświetlenie dekoracyjne.
 
Co ważne, żarówki LED GU5.3 to ekologiczne źródła światła, które nie emitują promieniowanie UV i IR, a także nie wykorzystują rtęci. Żarówki emitują ciepło w niewielkim stopniu, dzięki czemu można je stosować do oświetlenia obiektów wrażliwych na światło lub ciepło. Warto je wykorzystać także do tworzenia dekoracji świetlnych w obiektach publicznych, takich jak np. sklepy, bary, kawiarnie lub restauracje.
 

Co oznacza określenie „MR16” stosowane w żarówkach LED GU5.3?

 
W opisie żarówki LED GU5.3 podaje się także dopisek „MR16”, który dotyczy wielkości reflektora żarówki. „MR” to inaczej reflektor wielopłaszczyznowy (multifaceted reflector), natomiast liczba 16 dotyczy wielkości reflektora. „MR16” to wymiar znormalizowany wg standardów określanych przez ANSI, natomiast liczba 16 to wymiar podany w calach. W związku z tym żarówka LED MR16 GU5.3 posiada reflektor o średnicy szesnastu ósmych cala, czyli około 51 mm.