Opinie o Nas

Architektoniczne

Profile architektoniczne

 
Profile architektoniczne do taśm LED-owych to uniwersalne rozwiązanie dekoracyjne do każdego wnętrza, pełniące również funkcje użytkowe i wspaniale oświetlające każdą przestrzeń. Dobrze dobrany profil architektoniczny zapewni lepsze rozproszenie ciepła wytwarzanego przez diody LED, wydłużając tym samym żywotność taśm LED-owych zamontowanych do profilu.
 
W ofercie naszego sklepu internetowego Kupujledy.pl znaleźć można duży wybór profili architektonicznych od znanych i cenionych producentów, takich jak m.in. marka LUMINES. Biorąc pod uwagę zróżnicowane potrzeby naszych klientów, oferujemy profile dedykowane do różnych taśm LED, w wielu atrakcyjnych kolorach obudowy (najczęściej w kolorze białym lakierowanym RAL9016 lub srebrnym anodowanym), a także w kilku wariantach długości – 1 m lub 2 m.
 

Jak montować profil architektoniczny?

 
Nasze profile architektoniczne LED przeznaczone są do szybkiego montażu natynkowego lub wpuszczanego, co daje nam możliwość uzyskania jednolitej powierzchni. Dzięki prostemu, intuicyjnemu montażowi profili możemy przygotować atrakcyjne, minimalistyczne oświetlenie liniowe LED lub połączyć je z klasycznymi formami oświetlenia, jak np. plafonami lub lampami wiszącymi.
 
Profile architektoniczne mocuje się przy pomocy podstawowych narzędzi oraz specjalnych preparatów mocujących (np. kleju). Wystarczy, że odpowiednio poprowadzimy listwę oświetleniową i wykończymy ją za pomocą wybranego klosza. Tak zamontowana konstrukcja oświetleniowa świetnie sprawdza się w przypadku sufitów podwieszanych, w meblach oraz podświetleniu lustra (np. w łazience).
 

Dlaczego warto wybierać aluminiowe profile architektoniczne ?

 
Niezaprzeczalnym atutem profili aluminiowych LED jest ich niezawodność w ochronie taśm LED-owych, a także podwyższona żywotność całej instalacji. Co ważne, zapewniają nie tylko łatwość w montażu, ale także wysoką energooszczędność, co w dłuższej perspektywie czasu zapewni nam znaczący spadek w kosztach zużycia energii elektrycznej.