Opinie o Nas

Słupki

Lampa Ogrodowa Słupek - Słupki Ogrodowe

 
Słupki ogrodowe to jeden z najpopularniejszych rodzajów oświetlenia zewnętrznego, który doskonale sprawdzi się w naszych przydomowych ogrodach. Lampa ogrodowa słupek może zdobić zarówno mały ogródek, podwórko, chodnik, jak również przestronny taras. Warto jednak pamiętać, że jej zadaniem jest nie tylko zdobienie posesji, ale także oświetlenie jej i zapewnienie ochrony przed potencjalnymi złodziejami.
 
W naszym sklepie internetowym można znaleźć wysokiej jakości słupki oświetleniowe takich producentów jak ARGON, Estiluz oraz Su-Ma. Modele te zostały zaprojektowane w taki sposób, by punkt świetlny znajdował się na poziomie około 1-1,5 metra wysokości lampy. Dzięki temu możemy skutecznie oświetlić drogę dojazdową, wjazd do garażu lub schody prowadzące do domu.
 

Słupki ogrodowe: najpopularniejsze rodzaje

 
Słupki oświetleniowe zaprezentowane w naszym sklepie wykonane są z wytrzymałych materiałów, w tym m.in. ze stali, szkła oraz tworzywa sztucznego. Materiały charakteryzuje podwyższona trwałość, jak również odporność na szkodliwe czynniki zewnętrzne – deszcz, śnieg, promieniowanie UV. Lampy zaprojektowane zostały w różnych stylach, dzięki czemu każdy może wybrać model idealny dla siebie – nowoczesny, minimalistyczny, klasyczny lub retro.
 
Lampy ogrodowe słupek dostępne są w dwóch wersjach: z wymiennymi żarówkami E27 lub ze zintegrowanym światłem LED. Wybierając oświetlenie LED-owe, możemy liczyć na dużą oszczędność energii elektrycznej, na poziomie nawet 80%. Dodatkowym atutem jest szybkie osiąganie maksymalnej jasności oświetlenia, co sprawia, że doskonale nadają się do zastosowania czujnika ruchu.
 

Jak rozmieszczać słupki oświetleniowe w ogrodzie?

 
Słupki ogrodowe powinny być umieszczone w taki sposób, by dokładnie oświetlały każdą ścieżkę, nawet tę nierówną lub krętą. Należy pamiętać o odpowiednich odstępach pomiędzy poszczególnymi słupkami, tak, by nie doprowadzić do zbyt dużej różnicy pomiędzy jasnymi i ciemnymi miejscami w ogrodzie. Starajmy się wybierać także te lampy ogrodowe słupki, które oświetlą jak największą powierzchnię w ogrodzie.