Opinie o Nas
Cena
29,00 zł - 9 361,00 zł
Przełącznik na oprawie
Dodatkowa lampka nocna

Ścienne

Kinkiety wewnętrzne i obrazówki – idealna dekoracja świetlna na ścianie

 
Szukasz alternatywy dla tradycyjnej, nudnej lampy sufitowej? Postaw na niecodzienną lampę ścienną, która zagwarantuje Ci odpowiednią jasność we wnętrzu, a przy tym wprowadzi niecodzienny akcent dekoracyjny. Nasza propozycja to kinkiety wewnętrzne i obrazówki, które coraz częściej pojawiają się w przestrzeniach prywatnych i instytucjonalnych.
 
Kinkiety ścienne to rozwiązanie idealne do każdego miejsca, gdzie zależy nam na podkreśleniu tego, co powieszone jest na ścianie. Nasi klienci decydują się na wybór kinkietu do przestrzeni domowych lub biurowych, a także do takich miejsc jak m.in. muzea, galerie, wystawy, gdzie liczy się jak najlepsze oświetlenie ściany.
 

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru kinkietu ściennego?

 
Na początek należy dokładnie przemyśleć kwestię tego, gdzie kinkiet ścienny ma być umieszczony i w jakim celu ma nam służyć. Jeśli zależy Ci na zjawiskowym efekcie dekoracyjnym, to warto postawić na kinkiet wewnętrzny o imponującym wyglądzie, jednak niekoniecznie dobrym oświetleniu. Jeżeli natomiast zależy Ci na mocnym oświetleniu konkretnego miejsca (np. kuchni lub łazienki), wówczas warto sięgać po nowoczesne spoty oświetleniowe.
 
Kolejną kwestią, którą należy dokładnie przemyśleć, jest wysokość, na jakiej ma wisieć kinkiet ścienny. Pamiętaj o jednej bardzo ważnej zasadzie, by unikać patrzenia w źródło światła. Kinkiet wewnętrzny powinien być montowany zatem w górnej części ściany, jednak tak, by lampa znajdowała się na wysokości Twoich oczu.
 

Jak można wykorzystać obrazówki?

 
Obrazówki, czyli nowoczesne kinkiety obrazowe, to idealny patent na nietuzinkową aranżację salonu. Warto sięgnąć po nie przede wszystkim w momencie, gdy chcemy wyeksponować np. rodzinną galerię zdjęć na ścianie lub ważne pamiątki rodzinne. Jeśli lubisz czytać lub oglądać telewizję, siedząc na ulubionym fotelu, obrazówkę zamontuj bezpośrednio nad nim, by zapewnić Ci komfort. Kolejnym patentem jest montaż kinkietu ściennego obrazowego w pobliżu domowej biblioteczki, co pozwoli na jej delikatne rozświetlenie.