Opinie o Nas
Cena
2,00 zł - 10 228,00 zł
Funkcja ściemniania

Żarówki

Źródła światła – LED i fotooptyka

 
Dobrze dobrane oświetlenie wewnętrzne to gwarancja znakomitej widoczności, a zarazem świetny sposób na podkreślenie niepowtarzalnego charakteru każdego wnętrza. Dzięki źródłom światła LED możemy wprowadzić do naszej sypialni ciepło i przytulną atmosferę, natomiast w biurze zapewnić odpowiednie warunki do pracy.
 
W naszym sklepie internetowym Kupujledy.pl przygotowaliśmy duży wybór różnorodnych źródeł światła, które podzieliliśmy na dwie kategorie – źródła LED (m.in. żarówki E14, E40, G53, filamenty i taśmy LED), a także źródła fotooptyczne (np. black light blue, niskonapięciowe, ksenony, halogeny oraz lampy stomatologiczne i studyjne).
 

Źródła światła LED – o czym pamiętać podczas wyboru?

 

Zanim dobierzemy źródło światła do naszej oprawy oświetleniowej LED, warto upewnić się, jaki typ gwintu lub innego mocowania jest nam potrzebny. Wśród najczęściej wybieranych rozwiązań znajdziemy gwint E27, a także trzonki G13 (polecane do halogenowych źródeł światła). Kolejnym czynnikiem jest barwa światła, jakiej potrzebujemy.

 
W zależności od przeznaczenia danego pomieszczenia i naszych preferencji możemy wybrać barwę ciepłą, zimną lub neutralną. Kolor zimnyy polecany jest do pomieszczeń, w których pracujemy lub uczymy się, natomiast barwa neutralna najlepiej sprawdza się we wnętrzach bez okien i w obiektach technicznych. Barwa ciepła to rozwiązanie idealne do wnętrz, w których odpoczywamy – do salonu lub sypialni.
 

Fotooptyczne źródła światła – najpopularniejsze rodzaje

 
Fotooptyka to druga grupa źródeł światła, które dostępne są w naszym sklepie. Są to produkty przemysłowe, dedykowane do użytku specjalistycznego, np. w gabinetach dentystycznych, w salonach kosmetycznych, a także w studio lub na scenie. W zależności od zastosowania oferujemy źródła spektralne i rtęciowe, ksenony i promienniki, a także metahalogeny. Nasze produkty pochodzą od znanych i cenionych marek, takich jak m.in. OSRAM, LEDVANCE oraz MEGALIGHT ULTRA.