Opinie o Nas

Zasilacze

Zasilacz Do Oświetlenia LED

 
Zasilacz do oświetlenia LED ma za zadanie przetwarzać napięcie przemienne z sieci energetycznej na bezpieczne napięcie stałe o niższych wartościach (DC), dostosowane do potrzeb zasilania danego urządzenia. Dobrze dobrany zasilacz LED wpływa nie tylko na trwałość i niezawodność całego systemu oświetlenia LED, ale także na jego żywotność, stabilność i bezpieczeństwo.
 
Zasilacze do oświetlenia LED charakteryzuje także wszechstronne zastosowanie i możliwość wykorzystania w wielu różnych instalacjach oświetleniowych. Stosuje się je m.in. do zasilania taśm LED-owych, ściemniaczy i modułów LED, sterowników RGB, jak również wszystkich tych urządzeń, które wymagają dostępu do stałego napięcia DC. W naszym sklepie przygotowaliśmy duży wybór zasilaczy LED takich marek jak Osram oraz Ledvance.
 

Rodzaje zasilaczy do oświetlenia LED

 
Wśród zasilaczy do oświetlenia LED najczęściej stosuje się podział ze względu na poziom napięcia, czyli na zasilacze 12V oraz zasilacze 24V. Kolejną kwestią jest miejsce instalacji i tu wyróżnić możemy zasilacze modułowe (inaczej transformatory, idealne do montażu wewnątrz budynku), a także zasilacze hermetyczne o podwyższonej klasie szczelności, do użytku na zewnątrz.
 
Wśród zasilaczy do oświetlenia LED znajdziemy także zasilacze do puszki (do instalacji w puszkach fi60), zasilacze meblowe, czyli niewielkie transformatory do oświetlenia mebli, a także płaskie zasilacze do oświetlenia LED, które z łatwością ukryjemy w profilu aluminiowym. Oprócz tego wyróżnić należy zasilacze z wtyczką do kontaktu i wtykiem DC, a także zasilacze do montażu na szynach DIN.
 

Jak wybrać najlepszy zasilacz do oświetlenia LED?

 
Kluczowym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę podczas wyboru zasilacza do oświetlenia LED, jest sprawdzenie, czy posiada on niezbędne zabezpieczenia przeciążeniowe, nadnapięciowe, przeciwzwarciowe oraz temperaturowe. Zasilacz powinien charakteryzować się także wysoką sprawnością, co z pewnością pozytywnie wpłynie na eksploatację instalacji oświetleniowej LED.