Opinie o Nas

Naświetlacze

Naświetlacze LED – praktyczne oświetlenie zewnętrzne

 
Naświetlacze LED to nowoczesne lampy zewnętrzne ze zintegrowanym światłem LED, co sprawia, że nie musimy w nich montować dodatkowego źródła światła. W ofercie naszego sklepu można znaleźć przede wszystkim naświetlacze z obudową aluminiową, w kształcie prostokąta lub kwadratu z lekko zaokrąglonymi bokami. Stawiamy na jakość oferowanych produktów, w związku z czym proponujemy Ci naświetlacze LED renomowanych marek, takich jak Ledvance, Philips oraz Su-Ma.
 
Głównym zadaniem naświetlaczy LED jest skuteczne oświetlenie elewacji budynku, bramy wjazdowej lub garażu. Często można je spotkać także w magazynie, gdzie służą jako lampy przemysłowe o dużej mocy. Ten rodzaj oświetlenia jest wybierany także przez akwarystów, którzy wykorzystują je jako dodatkowe światło w akwarium.
 

Jak wybierać naświetlacze LED?

 
Zanim wybierzesz naświetlacz LED, który oświetli Twoją posesję, zwróć uwagę, jaką ma moc. Im większa moc, tym więcej prądu będzie pobierać, za to strumień emitowanego światła będzie większy. W tym przypadku warto sięgać po naświetlacze bazujące na oświetleniu LED, które ogranicza zużycie prądu, przy zachowaniu równie dobrego oświetlenia.
 
Drugim czynnikiem jest barwa światła, którą należy dobierać pod kątem zastosowania naświetlacza. Barwa zimna sprawdzi się w tych miejscach, w których niezbędne jest bardzo dobre oświetlenie, np. podczas podświetlania billboardów. Neutralna barwa to rozwiązanie idealne do przydomowych posesji, natomiast ciepły kolor światła stworzy przytulny, magiczny klimat w ogrodzie.
 

Naświetlacze LED: jak wybrać moc halogenu LED?

 
Obecnie na rynku znajdziemy naświetlacze LED o zróżnicowanej mocy, od 10W do 100W. Jak wygląda zależność pomiędzy mocą lampy a jej zastosowaniem? Otóż naświetlacz LED 10W oraz naświetlacz 30W polecany jest do delikatnego oświetlenia ogrodu. Naświetlacz LED-owy 50W dedykowany jest głównie do oświetlenia elewacji budynku lub bramy wjazdowej, natomiast naświetlacz LED 100W o dużej mocy sprawdzi się w przestrzeniach przemysłowych lub jako oświetlenie reklam.